از جمله لباس هایی که در استایل آقایان نقش مهمی دارد می توان به پیراهن اشاره کرد. از مهم ترین ویژگی های پیراهن های مردانه اندازه بودن آن ها است .  برای مثال هر چه قدر هم یک پیراهن دارای دوخت تمیز و یا پارچه باکیفیتی داشته باشد اما اندازه نباشد ، نمی تواند استایل خوبی را برای فردبسازد. البته تصور نکنید که این مشکلات تنها در دوخت های انبوه لباس وجود دارد بلکه در بسیاری از موارد در دوخت های سفارشی نیز این مشکل پیش می آید. به صورت کلی باید بدانید که اساسی ترین موضوع در انتخاب هر لباس تناسب آن است .در ادامه این مطلب با انواع پیراهن های مردانه ، روند تولید پیراهن های مردانه و هم چنین تولید پیراهن های کلاسیک مردانه بیش تر آشنا خواهیم شد .

این یک تصویر است.

آشنایی با پیراهن های کلاسیک مردانه

پیراهن های کلاسیک مردانه سبکی است که بیش تر پدرها و پدربزرگ هایتان آن را می پسندیدند ، پس اگر سبک لباس پوشیدن آن ها را می پسندیده اید می توانید این نوع از پیراهن ها را انتخاب کنید . بیش تر افرادی این پیراهن ها را انتخاب می کنند که می خواهند در لباس ها راحت و آزاد باشند ، البته این مدل پیراهن ها گزینه بسیارخوبی برای ان دسته از آقایانی است که شکم دارند.

در تولید پیراهن های کلاسیک مردانه بیش تر ازالگوهای خیاطی سنتی و الگوهای آزاد استفاده می شود . هم چنین می توانید پیراهن های کلاسیک مردانه را زیر کت بپوشید ، زیرا آن قدرها تنگ نیست که نتوانید کارهای روزمره خود را انجام دهید . نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که به هیچ عنوان پیراهن های کلاسیک را با شلوارهای جذب نپوشید زیرا استایل نامتوازنی را برای شما خواهد ساخت.

قسمت جلویی پیراهن های کلاسیک مردانه بسیار ساده است و تغییری نمی کند . گاهی در جلوی این پیراهن ها یک جیب قرار می گیرد و هم چنین دکمه های آن مشاهده می شود.

مقایسه پیراهن های کلاسیک مردانه با سایر

پیراهن های مردانه سبک های دیگری را هم دارد پس اگر می خواهید متفاوت از پدرها و پدربزرگ هایتان به نظر برسید می توانید یکی دیگر از این سبک ها را انتخاب کنید . برای مثال آن دسته از آقایانی که دارای اندام متناسبی هستند می توانند پیراهن های اندامی بپوشند .

البته پیراهن های اندامی به اندازه پیراهن های کلاسیک مردانه راحت نیستند و شاید انجام برخی از حرکات با آن ها مشکل باشد واما براساس مد روز هستند. با پوشیدن این لباس دیگر چین های اضافی پارچه استایل شما را به هم نمی ریزد و به دلیل نوع برشی که این لباس ها دارند ، بهتر به تن خواهند نشست و البته آزاردهنده نیز نخواهد بود.

دسته دیگر ازآقایان جوان بر این عقیده اند که لباس هر چه تنگ تر باشد ، زیبایی بیش تری دارد . پیراهن های جذب و یا فوق اندامی مخصوص این افراد است . این پیراهن ها چین و چروک های بسیار زیادی دارد و مناسب عده ای خاص است . هم چنین اگر جز افرادی هستید که راحتی لباس برای شما اهمیت دارد به هیچ عنوان این نوع از پیراهن ها را انتخاب نکنید زیرا برای انجام بسیاری از حرکات محدودیت خواهید داشت.

نکته مهمی که بهتر است مورد توجه قرار دهید این است این پیراهن ها تنها مناسب آن افرادی است که استیل خوبی دارند پس اگر شکم و پهلو دارید به هیچ عنوان این پیراهن ها را انتخاب نکنید زیرا درنظردیگران نیز استایل بدی را برای شما می سازد.

جزئیاتی درباره پیراهن ها

اگر از نواری که در جلوی پیراهن قرار دارد و برای قرارگرفتن دکمه ها تعبیه شده است بگذریم ،قسمت جلوی پیراهن هیچ مورد قابل توجهی ندارد و اما در بعضی از پیراهن ها تنها در قسمت سینه یک جیب تعبیه می شود و در مدل های مدرن تر دوخت و بست های تزئینی استفاده می شود. البته پیراهن های کلاسیک مردانه اغلب بدون هیچ تزئینی و ساده هستند. جیب داشتن این پیراهن ها از حالت رسمی بودن آن ها کم می کند زیرا در موقعیت های رسمی از جیب استفاده زیادی نمی شود.

البته بعضی از افراد شاید معتقد باشند که وجود یک جیب برای این پیراهن ها تا حدودی لازم است زیرا می توانند جیب و یا هر آیتم دیگری را درون آن قرار دهند. البته این موضوع دیگر امروزه از بین رفته است و مورد استفاده قرار نمی گیرد .

پیراهن هایی که دو جیب دارند دیگر در دسته پیراهن های رسمی قرار نمی گیرند و بیش تر به صورت روزمره و غیررسمی مورد استفاده قرار می گیرند از جمله این پیراهن ها ، می توان به پیراهن های کلاسیک مردانه اشاره کرد.

نواری که در جلوی پیراهن قرار می گیرد تا دکمه ها روی آن قرار بگیرند نیز انواع بسیارزیادی دارد . این مورد نیز از جزئیاتی است که در انتخاب پیراهن باید مورد توجه قرار بگیرد. جا دکمه آمریکایی جز مدل های بسیار معروف است که این مدل روی پارچه ای به صورت جداگانه دوخته می شود و سپس به جلوی این پیراهن متصل می شود . این جادکمه تقارنی را در لباس ایجاد می کند که به خوش استایل شدن شما کمک بسیارزیادی می کند.

جادکمه دیگری نیز وجود دارد که مورد توجه اروپاییان است و جادکمه فرانسوی نام دارد . از این نوع جادکمه برای لباس های رسمی استفاده نمی شود و در تولید پیراهن های کلاسیک مردانه می توانید از آن استفاده کنید.

و اما پشت پیراهن های مردانه ، شاید فکر کنید پشت پیراهن های مردانه همگی یکسان است اما باید بدانید که سخت در اشتباهید ودراین پیراهن ها براساس برش،پیلی وپنس ها پیراهن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. البته پیراهن های مردانه ، تنوع پیراهن های زنانه را ندارند و اما دارای جزئیاتی است که می تواند آن ها را از هم متفاوت سازد.