اوت کوتور

fr

اوت کوتور (به فرانسوی: Haute couture) عبارتی فرانسوی به معنای «دوزندگی بالا» یا «دوخت در سطح بالا» یا «فشن سطح بالا» است و به خلق و ایجاد پوشاک و لباس‌های انحصاری و سفارشی در صنعت طراحی مد اطلاق می‌گردد. اوت کوتور همان مُد سطح بالا و درجه یک است که پوشاک آن از ابتدا تا انتها با دست و با پارچه‌های مرغوب و با کیفیت بالا و گران‌قیمت که اغلب پارچه‌هایی غیرمعمولی هستند و با دقت بسیار زیاد در جزئیات و توسط دوزندگان مجرب و توانا دوخته می‌شوند؛ این کار وقت‌گیر است و مستلزم تکنیک‌های دوخت و دوز دستی ویژه‌ای است. کلمه «کوتور» در زبان فرانسه=کوتوغ به معنای «دوزندگی یا دوخت و دوز» است ولی ممکن است به فشن، خیاطی یا سوزن‌دوزی نیز تعبیر شود و همچنین به عنوان مخفف کلمه «اوت کوتور» بکار می‌رود. کلمه «اوت» در زبان فرانسه به معنای «بالا» است. لباسی که اوت کوتور است اغلب مختص یک مشتری و مطابق با اندازه‌های او دوخته می‌شود. با توجه به اینکه زمان، هزینه و مهارت برای هر لباس اوت کوتور صرف می‌شود، لباس‌های اوت کوتور برچسب قیمت ندارند و البته در این سطح از دوزندگی قیمت اهمیتی برای مشتری ندارد.

مد در مورد چیزی است که از درون شما سرچشمه می گیرد

رامین رادمهر

خدمات من

fr

اگر شما هم مثل ما به استایل تان اهمیت می دهید؛ می توانید در پوشاک مردانه شمس با ما همراه شوید. تا مثل یک طراح مد با اعتماد به نفس؛ استایل منحصر به فرد خود را داشته باشید.

داستان من

fr

آغاز

مزون شمس، یکی از شناخته ترین مزون های تخصصی تولید پوشاک مردانه است که از سال 1400، انواع پوشاک با کیفیت و کاربردی تولید میکند.

شرکای ما

fr
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

ما تخصص داریم تا بهترین تجربه ممکن را به شما ارائه دهیم.

از طریق ایده های خلاقانه ، نوآوری و به روزرسانی

تماس با ما